Jak zakończyć okazję "ekspedycja badawcza"


W czasie okazji wybrany statek zostaje wysłany na "ekspedycję badawczą". Wynik rzutu kostką wskazuje za ile etapów statek wróci z ekspedycji. Z wyjątkiem 1. Jeśli w rzucie 1K wypadnie jedno oczko to statek przepada "zaginął w czasie ekspedycji".
W grze planszowej żeton statu był zdejmowany z planszy i umieszczany na torze etapów, na polu etapu, w którym wraca z ekspedycji.
W wersji Online na torze etapów miejsce/moment powrotu symbolizuje "szlaczek" strzałek. W momencie kiedy gra dojdzie do etapu powrotu z ekspedycji, właściciel statku, w fazie okazji musi kliknąć na odpowiednie pole fazy etapów i w oknie kliknąć opcję zakończenia ekspedycji.
Statek pojawi się na planszy w lokalizji z momentu wysłania na ekspedycję, a gracz wzbogaci się o 50HT pomnożone o wynik rzutu 2K.

Data ostatniej aktualizacji:
2015-04-27 10:42
Autor: :
Arek
Rewizja:
1.0
Średnia ocena:0 (0 głosów)

Możesz skomentować ten wpis

Chuck Norris has counted to infinity. Twice.

Komentarz qrntwski :
Wg mnie nie jest to intuicyjne, dlaczego ekspedycja nie kończy się automatycznie? Wpis przeczytałem dopiero ... show morejak zauważyłem, że statek nie wrócił. Teraz wiem dlaczego.
Dodane dnia: 2017-04-29 13:11

Komentarz qrntwski:
Udało mi się odzyskać statek (i zapłatę) w następnym etapie po zakończeniu ekspedycji. Z wpisu nie ... show morewynika jednoznacznie czy kliknięcie zakończenia ekspedycji jest możliwe tylko w etapie zakończenia czy w następnych też.
Dodane dnia: 2017-04-29 18:03

Komentarz qrntwski:
Kliknąć trzeba nie na etap ze strzałkami, ale tam gdzie okazja z ekspedycją się pojawiła, co ... show moredla mnie nie było oczywiste. Dlatego jak nie ma przycisku na jednym etapie, to trzeba szukać na innych.
Dodane dnia: 2018-08-29 17:51

Komentarz Mickey:
Ten i wiele innych szczegółów gry znajdziesz w instrukcji *z ilustracjami* umieszczonej pod adresem mickey.ugu.pl/GKInstrukcja.pdf
Dodane dnia: 2020-03-28 20:46