Jak prowadzi się grę w Gwiezdny Kupcu Online


Gwiezdny Kupiec to gra planszowa przeniesiona do internetu, rozgrywana w trybie turowym. Oznacza to, że każdy gracz wykonując ruch, czekają aż poprzednik go zakończy.
W niektórych fazach w etapie/turze, czynności mogą być wykonywane równocześnie przez wszystkich graczy. Te fazy to: faza licytacji, faza wiadomości, faza inwestycji.
W niektórych fazach gry (hiperskoki, okazje i kontrola) ruch innych graczy może wynikać z naszych akcji. Przykładowo, gdy nasze statki zostaną zaatakowane podczas hiperskoków statków przeciwnika, obie strony zajmują aktywny udział w konflikcie (wykonują naprzemienne ruchy związane z bitwą). Jeśli gra jest rozgrywana pokojowo, to czekasz aż gracz którego kolejność jest w danej chwili, rozegra swoje ruchy.
Kolejność w fazie transakcji różni się od kolejności w pozostałych fazach, bo to który gracz w danym momencie prowadzi grę zależy od gracza który "rozgrywa" tą fazę, oraz od aktualnej sytuacji na rynku.
Żeby poznać szczegóły przeczytaj pozostałe punkty FAQ.

Zachęcam również do zapoznania się z instrukcją papierową do gry planszowej. Wersja internetowa różni się w drobnych szczegółach od oryginału lecz są to zmiany niewielkie, nie wpływające na klimat gry.

Data ostatniej aktualizacji:
2015-04-21 11:31
Autor: :
Arek
Rewizja:
1.2
Średnia ocena: 5 (2 głosów)

Możesz skomentować ten wpis

Chuck Norris has counted to infinity. Twice.

Komentarz Mickey:
Instrukcja **uwzględniająca różnice** między wersją papierową a komputerową znajduje się tu: mickey.ugu.pl//GwiezdnyKupiecInstrukcja.pdf
Dodane dnia: 2020-03-29 13:40