Czym są umowy miedzy graczami?


Jeśli spotykasz się przy stole w grupie znajomych, to jesteście wstanie porozumieć się, że w świecie toczącej się gry, on sprzeda tobie coś, a ty mu zapłacisz za 2 etapy.
Ew. niedotrzymanie takiej umowy jest związane z presją pozostałych graczy, zazwyczaj Waszych znajomych.
Jest to atmosfera gry, nie do odtworzenia w grze online, w której gra może toczyć się między nieznajacymi się ludźmi.

Umowy między graczami w grze Gwiezdny Kupiec Online są "protezą" tego co jest funkcjonuje w grze towarzyskiej.
Umowy można zawrzeć na dwa sposoby - notarialnej z oplatami i ustna bez opłata. Technicznie zawierane są tak samo porpzez formularz otwierany na pasku w dolnej części ekranu "umowy między graczami". Różnią się tylko karą dla gracza za niedotrzymanie umowy. W każdym przypadku jest to strata reputacji. W przypadku zerwania umowy notarialnej, kara to strata reputacji o 10 punktów, w przypadku umowy ustnej o 1K.

Wszystko jest w pożądku jeśli gracze dotrzymają umowy.
Umowę której jeden z graczy nidotrzyma można zakończyć polubownie lub sporem.
Zakończenie polubowne polega na tym, że jeden z graczy zaznacza że warunków umowy niedotrzymał drugi jej sygnatariusz. I drugi może zaakceptować tak postawioną sprawę.
Jeśli nie zaakceptuje, lub nie podejmie decyzji o zaakceptowaniu w ciągu 6 godzin, to pierwszy z graczy który rozpoczął procedurę kończenia umowy, może założyć spór.
Gra zostaje zatrzymana, a każdy z pozostałych graczy MUSI ustosunkować się do sporu.
Może być tak że sprawa nie jest oczywista. A w przypadky gry w 4 lub 6 osób, ilość głosów może być równa. Dlatego gracze mają różną "wagę" swoich głosów. Jeśli 2 jest za jedną stroną, a 2 za drugą, to jest mało prawdopodobne aby ich głosy miały taką samą "wagę" i spór pozostawał nierozstrzygnięty.
Nie jest to system idealny. Jednak jak już wspomniałem atmosfery która panuje przy stole, w gronie znajomych, nie da się przenieść do internetu między obych sobie ludzi.

Jeśli jakiś gracz nie dotrzymał umowy informacja o tym zapisywana jest w historii konta tego gracza i będzie do sprawdzenia w momencie kiedy taki gracz będzie czekał na akcjeptację przy dołączeniu do nowej gry.

Data ostatniej aktualizacji:
2015-04-26 14:13
Autor: :
Arek
Rewizja:
1.0
Średnia ocena: 5 (1 głos)

Możesz skomentować ten wpis

Chuck Norris has counted to infinity. Twice.

Komentarz the_michael:
"w przypadku umowy ustnej o 1K." Co oznacza tutaj 1K ?
Dodane dnia: 2015-05-11 20:11

Komentarz Arek:
gra.projekt-sekator.pl/faq/index.php?action=artikel&cat=2&id=13&artlang=pl rzut jedną kostką
Dodane dnia: 2015-05-11 20:22